Laminat Parke yada diğer ahşap kaplama ürünlerimizin tamiri oldukca basit ve kolaydır fakat zemine kaplanmış olan lamine, masif parke gibi ürünlerin tamiri oldukca zor ve zaman isteyen bir süreçtir. bazı ahşaplar hemen tamir olur ve hemn kullanılır, bazıları ise tamiri biraz zaman alır ve kullanım süresi bir iki gün gibi olur. Sizlere aşağıda bunlardan bahsetmek istiyorum.

Laminat Parke Tamiri: bu kaplama türü genelde su basması, herangi bir ağır mobilyanın çekilmesi sonucu aşırı derin bir ciziğin meydana gelmesi yada duvar kenarların da ahşapın yürümeye (esneme) payının bulunmaması ve duvara dayanım bombe yapması gibi kötü sonuçlar doğurmuş ve göz estetiğini bozan görüntüyü yok etmek için tamir yaptırmak istenir. Öncelikle zemindeki ahşabın aynısından bulmak gerekir daha sonra ise bozuk parçalar yenisi ile değiştirilir ve kullanılmaya hemen başlanır. Laminat parke uygulamasının en güzel yanı bu tamirden yada döşemeden sonra hemen kullaılması.

Lamine Parke Tamiri: Bu ürünümüz tamamı ahşap olan üst katmanı pape dediğimiz yani desen kısmı zamanla yıpranmış deforme olmuş yada genelde karşılaşdığımız iki sorun ise su basmasından kaynaklı çürüme, yada bombe yapması bir diğer sorun ise bildiğiniz gibi lamine parkeler fabrika çıkışı cilalı ve kullanılmaya hazır şekilde gelir ve uygulanır hemende kullanılır, fakat belli bi müddet sonra camdan gelen güneş yani uvi ışın biraz sarartır ahşabı aslında sararan ahşap değil üzerndeki ciladır bu sebebden dolayı tamir istenir peki nasıl olur genelde lamine müşterileri ürünüalırken 1,2 m2 fazla alırlar ilerde bi sorun olursa değiştiririz en doğru düşüncedir. Bu sayede deforme olmuş alan sökülür ve yeni ürünle değiştirilir, ve kullanımaya heme başlanır.